Web Sitesi Nedir?
Web siteniz sizin dışarıya daimi açık olan kapınızdır; ziyaretçilerinizin, potansiyel müşterilerinizin ve daimi müşterilerinizin ister gece ister gündüz 7/24 gezebileceği bir yerdir. Web sitesini fuar alanındaki bir standınız gibi görebilirsiniz. Web sitenizin ziyaret edilmesi için fuar'dakinden çok daha ciddi ve sıkı bir çalışmayla hazırlık yapmanız ve belirli aralıklarla sitenizin içeriğini güncellemeniz gerekir.

Domain Nedir?
Domain name, Türkçe'si alan adı olup, web sitenizin Internetteki adresidir. Alan adı noktayla ayrılmış iki bölümden oluşur. Birinci bölüm web sitenizin adını (örn. FNThosting), noktadan sonraki ikinci bölüm ise (örn. .com) alan adının uzantısını oluşturur. Günümüzde .com .net .org .com.tr .web.tr gibi yüzlerce alan adı uzantısı bulunmaktadır. Alan adınızı ayrıca e-posta adresiniz için de kullanabilirsiniz.

Web Sitem Olmalı mı?
Gözlemlerimize göre, son 5 yıldır herhangi bir iş için web sitesi ihtiyacı şirketlerde büyük bir gereksinim halini almıştır. Bu gereksinimin en önemli nedenlerinden biri, web sitelerinin etkileşimli ortamlar olmasıdır. Web siteniz sayesinde müşterilerinizle, nerede olurlarsa olsunlar, yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın iletişim kurabilirsiniz. Müşterilerinizin fikirlerini ve beklentilerini alabilir, firmanızı, müşterilerinizin sürekli değişen isteklerine göre yönlendirebilirsiniz.

Web Sitesi Nasıl Çalışır?
Bir web sitesi metinler, grafikler ve scriptler içeren birçok dosyadan oluşabilir ve bunların tümü bir araya gelerek istenilen görünümü ve işleyişi sağlar. Bu dosyalar daha sonra Internete bağlı bir bilgisayarda saklanır ki bu bilgisayarlara web sunucusu adı verilir. Böylelikle diğer insanlar bunları istediklerinde görüntüleyebiir. Alan adınız (Domain Nedir? kısmında açıklanmıştır) dosyalarınızın saklandığı, Internete bağlı web sunucusuna yönlendirilerek ziyaretçileriniz tarafından sadece alan adınızın yazılmasıyla erişilebilir hale gelir. Bilgilerinizin saklı olduğu web sunucusu güçlü ve birçok yüksek erişilebilirlikli uygulama yazılımları yüklü olarak ziyaretçilerin isteklerini hızla ve sorunsuzca işleyebilmelidir. Böyle bir sistemi oluşturmak ve çok hızlı Internet bağlantısı sağlayarak 7/24 sorunsuzca çalışmasını sağlamak çok pahalı ve çok fazla kaynak gerektirdiğinden, tüm bunları çok ucuza sağlayabilen web hosting firmalarıyla çalışmak gerekir.

FNThosting.com © 2021 | Gizlilik ve Güvenlik